VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

Templářské sklepy Čejkovice


Templářské sklepy Čejkovice O firmě Templářské sklepy Čejkovice Tradiční pěstování hroznů a výroba vína je pro nás věcí cti, úcty, nadšení ale i pýchy z vykonané práce. Pokračování zkušeností a tradice již z dob temného středověku. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů. Ti přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století, přičemž první písemná zmínka o jejich působení je z roku 1248. Společně se stavbou templářské tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, které neměly na našem území obdoby. Zároveň začíná i nová epocha pěstování vinné révy v oblasti Čejkovic a okolních obcí. Čejkovickým panstvím prošlo po staletí několik významných rodů a řádů – páni z Lipé, rod Víckovců, Jesuité a Habsburkové. V roce 1936 bylo založeno první vinařské družstvo, jehož pokračovatelem je od roku 1992 firma – Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo. Společnost působí stále v historických sklepech, kde má uloženo více než 350 000 litrů vín v dubových a barikových sudech a rozsáhlý archív lahvově zralých vín. Další kapacitu 6 000 000 litrů má v průmyslových budovách v obci Čejkovice. Tradiční výroba a zrání vín se u nás snoubí s moderními postupy a technologiemi od zpracování hroznů až po konečnou finalizaci. Důraz na kvalitu je kladen již při výkupu hroznů, moderní odzrňovače a lisy jsou zárukou šetrného a přitom kvalitního vylisování hroznové šťávy. Reduktivní technologie, řízené kvašení a odbourávání kyselin u vybraných partií vín zaručuje vysokou kvalitu konečného produktu, která je znásobena zráním v dubových sudech a po stočení do lahví uložením ve starých chodbách templářského sklepení. Vinice, ze kterých firma zpracovává hrozny, se nachází ve třech vinařských podoblastech Moravy - Velkopavlovické, Slovácké a Mikulovské. Díky různorodosti podloží, odlišným polohám i klimatu dostává zákazník široké portfolio nejkvalitnějších partií odrůd od daných pěstitelů. Firma sama hospodaří na 100 ha vinic, na kterých dozrávají hrozny pro nejvyšší partie ročníkových a přívlastkových vín. V oblasti Čejkovic (vinařská podoblast Velkopavlovická), odkud pochází stěžejní část hroznů, se daří vzhledem k půdám a podloží především těmto odrůdám: Tramínu, Moravskému Muškátu, Neuburskému, Rulandskému modrému, Frankovce, Cabernet Sauvignonu a stále oblíbenějšímu Modrému Portugalu. Našimi dodavateli jsou i drobní vinaři sdružení pod hlavičkou vinařského družstva. Tak se může zákazník setkat i s menšími limitovanými partiemi odrůdových, přívlastkových, ledových a slámových vín, které vzešly z práce místních vinařů.

Diamond Collection

Diamond Collection Luxusní vína v atraktivním obalu zdobeném křišťálovými značkovými diamanty, to je řada Diamond Collection. Kolekce obsahuje přívlastková vína a je určená pro náročnou klientelu, která požaduje kvalitu a dokáže ocenit dokonalá vína v atraktivní láhvi pro opravdu nevšední zážitek. Prémiová kolekce v černých designových lahvích, zdobených křišťálovými „diamanty“ z českého značkového skla a reliéfním logem, obsahuje přívlastková vína s rodným listem z vinic v okolí Mikulova a Čejkovic. Černá láhev, pro tato vína speciálně vyvinutá, je díky své barvě a tvaru ideální pro delší skladování. Vynikající podmínky pro archivaci zaručuje i celokorková zátka nejvyšší kvality, která je krytá kapsulí se stylovým nápisem Diamond Collection, jenž celý dojem vína plného kvality a luxusu dotváří. Vína z této řady jsou přirozeně svěží, se zřetelnou mineralitou, jejichž vůně je hluboká a bohatě rozmanitá. Objevte tedy hravou harmonii bohatých ovocných chutí s elegantními dozvuky. Ochutnejte vína vybroušená pro všechny, kteří žádají kvalitu a dokáží ocenit dokonalá vína v atraktivní lahvi pro opravdu luxusní zážitek.

Diamond Collection - Tramín, 2015 BÍLÉ VÍNO POLOSLADKÉ, VÝBĚR Z HROZNŮ.

Víno je barvy lipového květu se slámovými odlesky. Vůně je těžší, skořicově kořenitá, doplněná květinovými tóny růží a saturejky. Chuť je nasládlá, marmeládová, s výrazem přezrálých tramínových hroznů, nastupující medovostí a jemnou vanilkovou dochutí. Doporučujeme k tvarohovému dortu, jablečnému závinu, kuřecímu steaku zapečeného uzeným sýrem.

Víno bylo vyrobeno šetrnými enologickými postupy. Lisování proběhlo po 24 hodinové chladné maceraci na slupce, ostře odkalený mošt byl zakvašen čistou kulturou vinných kvasinek a fermentován při teplotě 18 °C. Po ukončení alkoholového kvašení následovalo 21 denní ležení vína na jemných kalech.

 

Diamond Collection - Rulandské bílé, 2015 BÍLÉ VÍNO SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR.

Intenzivní, ale zároveň vzdušná minerální vůně, sladce nektarová s tóny bílých květů. Jemný herbální charakter je doplněn, kulatostí, lehce minerální chutí a šťavnatou kyselinkou.

Víno bylo vyrobeno šetrnými enologickými postupy. Lisování proběhlo po 24 hodinové chladné maceraci na slupce, ostře odkalený mošt byl zakvašen čistou kulturou vinných kvasinek a fermentován při teplotě 18°C. Po ukončení alkoholového kvašení následovalo ležení vína na jemných kalech.

 

Diamond Collection - Rulandské modré, 2015 ČERVENÉ VÍNO SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR.

Jedná se o zcela suché víno granátové barvy s cihlovým okrajem, které zrálo 12 měsíců ve velkém dubovém sudu. Ve vůni nás osloví tóny sušených švestek, sena a hořké čokolády. Chuť je příjemně kořenitá, strukturovaná s nádechem vanilkového krému a kompotovaných třešní. K vínu doporučujeme mladé sýry s bílou plísní a zvěřinové steaky.

Víno bylo vyrobeno šetrným zpracování hroznů, kvašení proběhlo v uzavřené kvasné nádobě s míchacím zařízením, teplota kvašení 27 °C, po ukončení alkoholového kvašení následovala malolaktická fermentace a zrání vína 12 měsíců ve velkém dubovém sudu.

Diamond Collection - Cabernet Sauvignon, 2015 ČERVENÉ VÍNO SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR

Víno temné barvy s hnědavým odstínem. Vůně zaujme širokou paletou ovocných tónů. Postřehneme ostružiny, sušené ovoce, a červený rybíz, v závěru pak vanilku, kávu a hořkou čokoládu. Chuť vína je kořenitá, dobře strukturovaná, podpořená ležením vína ve velkém dubovém sudu. K vínu doporučujeme mladé sýry s bílou plísní a zvěřinové steaky.

Víno bylo vyrobeno šetrným zpracování hroznů, kvašení proběhlo v uzavřené kvasné nádobě s míchacím zařízením, teplota kvašení 27 °C, po ukončení alkoholového kvašení následovala malolaktická fermentace, lisování a zrání vína ve velkých dubových sudech.

Diamond Collection - Rulandské šedé, 2015 - suché BÍLÉ VÍNO SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR

Víno s barvou cibulové slupky a dobrou viskozitou naznačuje, že se jedná o víno z vybarvených a vyzrálých hroznů Rulandského šedého. Vůně je intenzivně ovocná, připomínající máslovou hrušku a citrusové plody. Chuť je plná, vrstevnatá, s křupavou kyselinou, v závěru s nastupujícími medově marmeládovými tóny. K vínu doporučujeme vepřové kotletky, zapečeného kapra a tvarohové sýry.

Víno bylo vyrobeno šetrnými enologickými postupy. Lisování proběhlo po čtyřiadvacetihodinové chladné maceraci na slupce, ostře odkalený mošt byl zakvašen čistou kulturou vinných kvasinek a fermentován při teplotě 18 °C. Po ukončení alkoholového kvašení následovalo třicetidenní ležení vína na jemných kalech.

Diamond Collection - Frankovka, 2016 ČERVENÉ VÍNO SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR

Jedná se o suché víno s barvou tmavých višní. Ve vůni vynikají přezrálé třešně a hořká čokoláda. Chuť je ovocná s lehkou tříslovinou. K vínu doporučujeme grilované speciality a tvrdé sýry.

Víno bylo vyrobeno šetrným zpracováním hroznů, kvašení proběhlo v uzavřené kvasné nádobě s míchacím zařízením, teplota kvašení 27 °C, po ukončení alkoholového kvašení následovala malolaktická fermentace a zrání vína dvanáct měsíců ve velkém dubovém sudu.

Gold Collection

Gold Collection Nejkvalitnější partie přívlastkových vín v kategorii pozdní sběr byly zpracovány pomocí nejmodernějších technologií a pod dohledem našich zkušených enologů byly nalahvovány a uloženy v temných chodbách templářských sklepů. Přívlastková vína jsou určena pro výjimečné a slavnostní příležitosti. Exklusivita této řady je zdůrazněna netradiční lahví, ručně vytrhávanou etiketou na speciálním papíře a ručně dotiskovanou originální pečetí řádů Templářských rytířů.

Gold Collection - Merlot Rosé, 2016 RŮŽOVÉ VÍNO POLOSUCHÉ, POZDNÍ SBĚR

Barva vína osciluje mezi meruňkovou a cibulovou slupkou . Vůně je čistá, intenzivní, připomínající rybízový jogurt, máslovou hrušku a malinový sirup. Chuť je svěží, pikantní, mladistvá s dozvukem bobulového ovoce.

Gold Collection - Hibernal, 2015 BÍLÉ VÍNO POLOSUCHÉ, POZDNÍ SBĚR

Barva vína je jasně zelenožlutá s odleskem žlutého melounu. Vůně je intenzivní, pocítíme dotek černého rybízu přecházející v tóny máty peprné a květu černého bezu. Chuť je šťavnatá, široká, připomínající sirup nektarinky se štiplavostí zralého angreštu.

Gold Collection - Chardonnay, 2015 BÍLÉ VÍNO SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR

Barva vína je světle žlutá se zelenými záblesky. Ve vůni převládá přezrálý banán, žlutý meloun a lehký dotek ananasu. Chuť je svěží s výraznou tropikou a v závěru s náznakem praženého lískového oříšku. K vínu doporučujeme ovocné saláty a kuřecí steak s broskví.

Gold Collection - Pálava, 2017 BÍLÉ VÍNO POLOSLADKÉ, POZDNÍ SBĚR

Víno je zlatavé barvy s mírně olejovou konzistencí. Ve vůni převažují přezrálé až marmeládové tóny, doplněné o muškátový oříšek, skořici a kvetoucí růže. Chuť je nasládlá, šťavnatá, s výrazem kompotované mandarinky a přezrálých hroznů.

TGM sekty Sekty řady TGM

TGM sekty Sekty řady TGM jsou určeny pro milovníky a skutečné znalce šumivých vín. Dopřejte si prezidentské sekty vytvořené k jubileu 100 let ČSR, které byly vyrobeny v limitovaných sériích z ucelených odrůdových partií klasickou metodou kvašením v láhvi. Zrání sektů probíhá v láhvi min. po dobu 12 měsíců v temných templářských sklepích. V této řadě jsou připraveny tyto sekty podle zbytkového cukru: BRUT, DEMI SEC i ROSÉ DEMI SEC. Rok 2018 je pro náš národ významným rokem, v němž se potkává hned několik významných výročí českého státu. V „osmičkovém roce“ je tím NEJ jubileem 100 let od založení samostatného Československa. Právě toto výročí nás, čejkovické vinaře, inspirovalo k přípravě zcela nové unikátní řady šumivých a tichých vín, kterou jsme nazvali TGM. K poctě Tomáše Garrigua Masaryka. Čejkovice, kde náš první prezident vyrůstal, považoval za svůj domov: „Můj vlastní domov – to byly Čejkovice.“ Vychutnejte si jubilejní vína z Čejkovic, z obce s historií a tradicí. Jak říkal sám T. G. Masaryk, s obcí spojenou ve všech dějinných etapách s českomoravskou svébytností. Stejně tak svébytná jsou i sekty a vína TGM.

TGM Sekt Rosé Demi RŮŽOVÉ VÍNO POLOSUCHÉ, JAKOSTNÍ

Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Rulandské modré se vyznačuje meruňkovou barvou s odstínem koroptvího oka. Ve vůni dominují jahody se šlehačkou s karamelovým přelivem. V chuti zaujme hravá sladkost s výrazem malinového želé v závěru. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

TGM Sekt Brut BÍLÉ VÍNO SUCHÉ, JAKOSTNÍ

Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Chardonnay je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominuje tón zralého letního jablka s hlubokým nazrálým projevem poukazujícím na 24 měsíční ležení na jemných kalech. Šťavnatá a osvěžující chuť vyráží tóny sušeného zahradního ovoce s dlouhotrvající minerálností. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

TGM Sekt Demi Sec BÍLÉ VÍNO POLOSUCHÉ, JAKOSTNÍ

Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Chardonnay je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominuje tón zralého letního jablka s hlubokým nazrálým projevem poukazujícím na 24měsíční ležení na jemných kalech. Šťavnatá a osvěžující chuť vyráží tóny sušeného zahradního ovoce s dlouhotrvající minerálností. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

Sang Real Sekt Sekty řady Sang Real

Sang Real Sekt Sekty řady Sang Real jsou určeny pro milovníky a skutečné znalce šumivých vín. Tyto sekty jsou vyrobeny v limitovaných sériích z ucelených partií „klasickou metodou“ kvašením v láhvi". Sekty řady Sang Real jsou určeny pro milovníky a skutečné znalce šumivých vín. Tyto sekty jsou vyrobeny v limitovaných sériích z ucelených partií „klasickou metodou“ kvašením v láhvi". Zrání sektů probíhá v láhvi min. po dobu 12 měsíců v temných templářských sklepích. V této řadě je připraven Sang Real BRUT a Sang Real DEMI SEC. Oba sekty jsou opatřeny ručně vytrhávanou etiketou ze speciálního papíru a originální pečetí templářského řádu. Výrobky jsou zařazeny do řady Komtur Ekko, která je určena výhradně pro segment vinoték a gastronomických zařízení.

Sang Real Sekt Rosé Classique ŠUMIVÉ VÍNO POLOSUCHÉ, JAKOSTNÍ

Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Rulandské modré se vyznačuje meruňkovou barvou s odstínem koroptvího oka. Vůni dominují jahody se šlehačkou a karamelovým přelivem. V chuti zaujme hravá sladkost s výrazem malinového želé v závěru. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

Sang Real Sekt Demi Classique ŠUMIVÉ VÍNO POLOSUCHÉ, JAKOSTNÍ

Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Chardonnay je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominují sladké tóny přezrálého ovoce, které doprovodí aroma vinného želé. Chuť je harmonicky lahodná, sladce osvěžující, příjemná a dlouhá. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

Sang Real Sekt Brut Classique ŠUMIVÉ VÍNO

Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Chardonnay je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominuje tón zralého letního jablka s hlubokým nazrálým projevem poukazujícím na 24 měsíční ležení na jemných kalech. Šťavnatá a osvěžující chuť vyráží tóny sušeného zahradního ovoce s dlouhotrvající minerálností. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům.

 

Obří láhve 3l Třílitrovou obří láhev

Obří láhve 3l Třílitrovou obří láhev je na regále obchodů téměř nemožné přehlédnout. K celkovému dojmu přispívá ručně vytrhávaná etiketa ze speciálního papíru a ručně dotiskovaná originální pečeť řádu templářských rytířů. V těchto lahvích nabízíme vysoce kvalitní vína.

Obří láhve - Chardonnay BÍLÉ VÍNO SUCHÉ, JAKOSTNÍ

Víno světle žluté barvy s neutrální chutí a vyšším obsahem příjemných pikantních kyselin. Vůně je středně výrazná s tóny nezralých jablek nebo lískových ořechů, u vyzrálého vína až mírně chlebnatá. Odrůda Chardonnay je původem z Francie. K vínu doporučujeme kořenovou zeleninu, těstovinové saláty, játrové paštiky, drůbeží maso či měkké sýry.

Obří láhve - Cabernet Sauvignon ČERVENÉ VÍNO SUCHÉ, JAKOSTNÍ

Víno výrazně plné harmonické chuti černého rybízu s intenzivní tmavě červenou barvou. Chutí připomíná traviny. Odrůda má typický cabernetový buket a chuť nezaměnitelnou s jinými odrůdami. Víno je vhodné ke grilovaným a uzeným specialitám, pikantnímu vepřovému a hovězímu maso, ale také k plísňovým sýrům.

Obří láhve - Rulandské modré ČERVENÉ VÍNO SUCHÉ, JAKOSTNÍ

Víno lahodné plnější chuti s jemnými svěžími kyselinkami. Vůně při vyšší zralosti přechází do sušených švestek až mandlí. Rulandské (Burgundské) modré je také označováno jako víno Karla IV., v jehož době se začalo na území ČR s vysazováním této odrůdy. K vínu doporučujeme zeleninové saláty, luštěniny, drůbeží či vepřové maso a uzené ryby.