VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******


Raritní sběratelská edice.

Tato sběratelská edice je sestavena z alkoholu mých partnerů které jsou ve své kategorii raritou a zajímavostí.

I tato edice k láhvím bude mít rodný list s diamantovou kartou.

S diamantovou kartou :

Velikost: 1,5 mm

Váha: 0,0151 karátů

Barva: G/H

Čistota: SI Brus: Round

Diamant lze z karty jednoduše vyloupnout a zasadit do šperku.

 

 

1) Wilder :

Unikátní bylinný likér vyrobený ze 43 druhů bylin. Píše se rok 1952. Československé hranice jsou obehnány ostnatým drátem a svoboda je slovo, které není radno vyslovovat. Nevůle režimu tvrdě dopadá i na Jana Böhma, světoznámého blatenského pěstitele růží, který vyšlechtil vzácnou odrůdu z divokých šípkových růží. Jeho sady byly znárodněny, stejně jako nedaleká zámecká palírna v Blatné. A právě toho roku se zrodila ona unikátní receptura bylinného nápoje, který v sobě spojuje sílu šumavských bylin s extraktem z divokých šípků a plodů planých růží. Znovuzrozený likér Wilder nyní po mnoha letech přichází, aby svou chutí a původem oslavoval přirozenou touhu po nespoutané svobodě.

Cena s kartou: 970,- CZK, bez 460,- CZK

2) B.Barrel :

„Vrcholné léto v jižních Čechách. Na okolních loukách dosychá posekaná tráva, v nedalekém pivovaru dosušují slad a v pozdním odpoledni se na zahradě rozehřívá gril s dřevěným uhlím. Na stole vedle grilu leží miska s čerstvě natrhaným ovocem a masem naloženým ve směsi koření. Už jen mňoukající kočka a idyla je dokonalá. A pokud byste si tento destilát, který si v žádném případě nehraje na Skotsko, ale přesto ctí svůj původ, chtěli skutečně vychutnat, doporučuji pít při pokojové teplotě, kdy se všechny výše uvedené tóny v dokonalé harmonii rozvinou a poskytnou vám neskutečný zážitek. A k dobrému masitému pokrmu mne doslova baví.“ Václav Rout

Cena s kartou: 950,- CZK, bez 440,- CZK

3) Brandy :

Tento vynikající klasický nápoj vznikl destilací šťávy z hroznů Muškátu moravského. Šťáva byla nejprve kvašena v nerezových nádobách při teplotě maximálně 18°C a poté destilována. Brandy Svach po destilaci zraje 3 roky v dubových sudech z malého rodinného bednářství v ideálních podmínkách starého sklepa. Charakteristika: elegantní, dlouhotrvající aroma s jasnými tóny rozinek a hřebíčku. Příjemná chuť s intenzivními doteky dřeva a hroznů s nasládlou dochutí, která je typická pro odrůdu Muškátu moravského. Složení: stařený vinný destilát, destilovaná voda Výrobce: Destilérka Svach, since 2015.

Cena s kartou: 970,- CZK, bez 460,- CZK

4) Gin Waxwing :

je 14 hodin destilovaný London Dry Gin. Je připravován z 19 druhů bylin, koření a chmele, které se 48 hodin macerují a následně průtahově destilují. Pro zhotovení tohoto nápoje byly vybrány po pečlivé úvaze našich sládků z pivovaru Glokner 2 druhy chmele. Tradičně je gin postaven na jalovci, koriandru a andělice. Náš Waxwing je svěžejší s ovocnou a květinovou chutí. Použili jsme mimo jiné citronovou trávu, kůru z italských bio citrónů, bio pomerančů a bio bergamotu. Cítíme kvalitu a jedinečnost. Gin Waxwing je příjemný, elegantní a vyvážený. Citrusové tóny, jemný dotek chmele a v dochuti typický jalovcový závěr. Svach doporučuje: příjemně harmonická chuť vyzní v koktejlu GIN TONIC se snítkou rozmarýnu a kolečkem pomeranče. Složení: velejemný líh, směs bylin, koření, chmelů Výrobce: Destilérka Svach, since 2015.

Cena s kartou: 960,- CZK, bez 450,- CZK

5) TUZEMÁK RIVER DOG 38% :

Jak vznikl? Chtěli jsme udělat něco dobrého, zajímavého, voňavého, rumového... Inspirování řekou Vltavou, nad jejímž meandrem naše destilérka stojí, stvořili jsme „říčního psa“ na počet všem vltavským plavcům. Vzali jsme nejlepší velejemný líh, nejúchvatnější aromata karibských rumů, dlouho zkoušeli, chutnali a hlavně jsme hodně chtěli. Stařením v sudu po Jacku Danielsovi jsme dali nápoji končený, jasný směr. 12 měsíců v originálním importovaném sudu udělalo z našeho téměř alchymistického výtvoru krásný, jemný destilát, na který jsme hrdí. Je velmi svérázný, specifický a je náš. Na nic si nehraje, kategorii vlastně nemá, ale získal si opravdu velkou oblibu, své fanoušky. A co Vy? Chcete ho? Výrobce: destilérka Svach, since 2015

Cena s kartou: 960,- CZK, bez 450,- CZK

 


WHISKY LIQUER BRAMBLE

Netradiční likér z našeho ročního whiskového destilátu History begins s ostružinami a medem. 

Cena s kartou: 980,- CZK, bez 470,- CZK


ZÁMECKÁ PALÍRNA BLATNÁ ALTFERNET BITTER 60% 0,1L

Pro ty, co milují hořkost! Altfernet Bitter je pro mistry svého řemesla, kteří chtějí svůj koktejl vymezit a dochutit o kapku perfektní hořkosti. Mistr destilatér Václav Šitner desítky let vyrábí ten nejlepší fernet s čistě přírodní chutí a právě jeho zkušenosti ve spojení s kvalitními ingrediencemi dali zniknout tomuto perfektně hořkému Bitteru. Pro hořkost v každém doušku. Na zdraví!

 

Cena s kartou: 980,- CZK, bez 470,- CZK