Diamantová limitovaná edice

01.01.2024

***** Kouzlo Okamžiku *****

hlavní myšlenkou je podtržení okamžiku ke kterému načneme onu či tamtu láhev a aby bylo zachováno kouzlo onoho okamžiku.

Propojení excelentního alkoholu od vín až po whisky vyrobené v Čechách a na Moravě se skutečným diamantem umístěné v kartě .

Každá láhev bude mít svůj rodný list popisem o jaký alkohol se jedná,

i s popisem o vydavateli ony diamantové karty.

Karty budou barevně odlišeny a diamanty od 1,5mm /0,013ct až po 5mm / 0,47ct.

Ale také mohou být v brandu dle požadavku zákazníka.

Templářské sklepy Čejkovice.


Templářský zlatý poklad Chardonnay 2013 Sur-lie
Oceněným vínem je CHARDONNAY 2013 SUR-LIE
z nejvyšší řady SANCTUS VICTORIA
vinařského družstva Templářské sklepy Čejkovice.
Nejde o první prestižní ocenění, které toto víno získalo.
Celkově má totiž již pět medailí. A to ne ledajakých. Pyšní se například velkou zlatou medailí ze soutěže Král vín ČR 2016, zlatou ze Salónu vín 2018 a 2017 a stříbrnou medailí z Valtických vinných trhů 2017. S nadsázkou lze tedy říct, že jde opravdu o templářský zlatý poklad - ovšem ten tekutý.


https://www.ceskenapoje.cz/.../templarsky-zlaty-poklad...


Sanctus Victoria - Chardonnay, 2013 - Sur lie
BÍLÉ VÍNO SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR
Barva vína je slámová až zlatavá. Vůně je výrazná, tvořená tóny kandovaného ovoce, vanilky a žlutého zahradního ovoce. Chuť je krémová až smetanová s typickou burgundovou chlebovinou a lehkým dotekem dubového dřeva. K vínu doporučujeme výrazné úpravy vepřového masa a hutné omáčky.
ZÍSKANÁ OCENĚNÍ :
Salón vín 2018 zlatá medaile
Salón vín 2017 zlatá medaile
Valtické vinné trhy 2017 stříbrná medaile
Král vín 2016 velká zlatá medaile

WHISKY Martin´s Barrel 

od mistra destilatéra Václava Šitnera.
První whisky Martin's Barrel ze Zámecké palírny v jihočeské Blatné měla svou premiéru vloni na podzim, po roce se teď dostává na trh další limitovaná edice. Je opět tříletá, tentokrát ale byla stočena do láhví v sudové síle.
Předzvěstí whisky Martin's Barrel, na níž Zámecká palírna a pivovar Blatná v čele s Václavem Šitnerem začala pracovat v roce 2016, byl new make B.Barrel, který se začal prodávat zkraje loňského roku a dosud je jediným široce dostupným produktem v rámci blatenského whisky projektu.


Základní verze Martin's Barrel by se do budoucna měla lahvovat primárně jako pětiletá, už před rokem byla ale na trh v podobě limitované edice uvedena tříletá whisky o síle 43,3 % alkoholu. K dispozici bylo pouze sto padesát láhví.
číslo : 142.


Druhá limitovaná edice tříleté single malt Martin's Barrel se na trh dostává právě teď v počtu 170 láhví.
číslo : 154.


Základ této blatenské whisky opět tvoří nakuřovaný slad z bruntálské sladovny, prošla trojnásobnou destilací a ve vypálených dubových sudech vyrobených v České republice odpočívala tři roky a jeden den. Od první limitky ji odlišuje obsah alkoholu – do láhví se plní v sudové síle, má 53 % alkoholuMartin´s Barrel 3YO Whisky Limited edition 2021 53% 3-letá whisky,
která je vyrobena z českého nakuřovaného sladu a vody z artézských studní. Pokud bychom destilát nedali do sudu bude se jednat o new make,. 

New Make B.Barrel 45% a je tedy základem pro whisky M.Barrel.
Pro vznik whisky musí tento destilát minimálně další 3 roky odpočívat v Zámecké palírně Blatná v sudech pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera. Limitovaná edice roku 2021 je unikátní v tom, že whisky v lahvích je přímo v její surové síle 53% přímo z českého dubového sudu, kde odpočívala. Stočeno bylo 170 lahví, ale do skutečného prodeje se jich dostalo jen pár kusů.
číslo : 123/151


Martin´s Barrel 5YO 2022 43,3% 0,7 l
Unikátní single malt whisky od mistra destilatéra Václava Šitnera, která je vyrobena z českého nakuřovaného sladu a odpočívá v sudech z českého dubu pod dohledem mistra destilatéra. A proč právě Martin´s? Whisky jsme věnovali právě několika Martinům, kteří stáli u vzniku tohoto unikátního produktu. Na zdraví!


LIQUI B ZÁMECKÝ OVOCNÝ LIHOVAR BLATNÁ S. R. O.


Baron Hildprandt - limitovaná edice - stařená Slivovice 1998.
Ty nejlepší věci existují většinou jen v omezeném množství. To je i případ limitované edice Baron Hildprandt Hruškovice 1998 – ročníkového ovocného destilátu z osobních zásob mistra destilatéra Václava Šitnera. Z tohoto ročníku pro vás máme jen 600 lahví, stařenými ovocnými destiláty z rukou mistra ze Zámecké palírny Blatná – Václava Šitnera. Limitovaná edice vyrobená u příležitosti 100. výročí založení republiky.
Láhev číslo: 182.


BARON HILDPRANDT ZE ZRALÝCH HRUŠEK LIMITOVANÁ EDICE 30 LET JIŽNÍ ČECHY.
Přes překážky ke svobodě! Když Baron František Hildprandt zakládal v roce 1885 Zámeckou palírnu v Blatné, netušil, že jeho rod bude vyhnán ze své domoviny až do Etiopie a že cesta zpět bude trnitá. 1989 kusy této limitované edice k výročí 30.let od sametové revoluce jsme se rozhodli podpořit a oslavit to, za co bojoval rod Hildprandtů celá desetiletí a to naší svobodu, o kterou je potřeba neustále pečovat. Dnes už je palírna v Blatné zase v rukou rodu a pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera se zde vyrábí originální nasládlá blendovaná specialita z ovoce z jižních čech. Vavříny ověnčená specialita ze zralých hrušek v dárkovém balení k 30 letému výročí 30 let od Sametové revoluce. Poctivý destilát z prvotřídních hrušek z jižních Čech. Díky pečlivé práci mistra destilatéra pana Václava Šitnera bylo dosaženo mimořádné kvality. Vyznačuje se harmonickou, ovocnou a lehce nasládlou chutí.


BARON HILDPRANDT, HRUŠKOVICE 2002 LIMITOVANÁ EDICE.
Ročníková hruškovice z ovoce z jižních Čech v dárkové krabičce. Ty nejlepší věci existují většinou jen v omezeném množství. To je i případ limitované edice Baron Hildprandt Hruškovice 2002 – ročníkového ovocného destilátu z osobních zásob mistra destilatéra Václava Šitnera. Jakmile se tyto soudky tekutého zlata vyprodají, už nebudou. Z tohoto ročníku pro vás máme jen 600 lahví a zásoby se rychle ztenčují. Udělejte si radost stařenými ovocnými destiláty z rukou mistra ze Zámecké palírny Blatná – Václava Šitnera.
Láhev číslo : 56.


Hruškovice 2006 Limitovaná edice 50%
Prvotřídní ovocná pálenka Baron Hildprandt Hruškovice 50 % je vyrobena z výběrových hrušek z jižních Čech.
Ruční rodinná malovýroba je zárukou výjimečnosti a díky trojnásobné destilaci jsou odstraněny všechny nežádoucí látky způsobující nevítané chutě či vůně. Opakovaná destilace naopak zintenzivňuje a zušlechťuje hruškovitou chuť pálenky a díky trojímu provedení si stále uchovává 50 % obsahu alkoholu. Ultra jemný a čistý destilát, který zraje 1 rok ve smaltovaných tancích, tak bude pokaždé unikátním zážitkem s žádoucím silným efektem. Vychutnejte si ultra jemnou a čistou hruškovici, na které pracují ti nejlepší odborníci ze zámecké palírny Blatná.
číslo: 019/756 

SVACH´S OLD WELL WHISKY.

Svach's Old Well Whisky Petr Vok Triple Wood. Petr Vok Triple Wood.
je první whisky z palírny Svach z nové Distillery Edition. Jde o řadu, v rámci které budou vycházet limitované edice whisky při různých speciálních událostech. Whisky Petr Vok Triple Wood byly použity tři různé sudy. Konkrétně se jedná o kombinaci whisky ze sudu po portském, bourbonu a moldavském dezertním víně kagor. Víno kagor se vyrábí z přezrálých hroznů odrůdy Cabernet Sauvignon. Celkem bylo vytvořeno 93 lahví této whisky, která byla lahvovaná s obsahem alkoholu 51,9%. Já měl pro recenzi verzi trochu silnější, s obsahem alkoholu 60%. Primárně byla whisky určená pro členy klubu Old Well whisky.
Láhev číslo: 72.

SVACH´S OLD WELL WHISKY STAŘENO V SUDU PO VÍNĚ KAGOR LIMITOVANÁ EDICE Svach´s Old Well Whisky.
byla destilována ze sladového ječmene a stařena v 50L panenských vypalovaných sudech a v 50L sudech po aromatickém víně Kagor. Kouřová whisky 63,4% alc. Doporučujeme rozkápnout kapkou vody pro zvýraznění chuti a aroma.
Láhev číslo : 195.

SVACH´S OLD WELL WHISKY GREEN ROSE LIMITOVANÁ EDICE
Druhá lahev z limitované edice Páni z Růže věnovaná Českému Krumlovu - Zelená Růže . Jedná se o whisky která zrála v sudu po americkém bourbonu a následně v sudu po River Dogu Rumu ze Svachovky . Lihovitost je 58,7 % .
Láhev číslo : 195
Svach's Old Well Whisky Silver Rose

Thomas Dyntar Distillery.

"Whisky není jen alkoholický nápoj. Je to pití, které má svou kulturu, historii a potřebuje mít stylové místo, aby si ji člověk mohl vychutnat a užít.", 

říká distillery master Tomáš Dyntar o své třebíčské whisky Czech

Highland Single Malt whisky
Made in Small Batch 46% alc.

Extra smoked, Aging in new European, OAK Char Barrels.
Original Trebic Whisky Straight Corn | 47% | 0,5 l
Battle No. 5822
Original Trebic Whisky Small Bath 7yo. | 40% | 0,5 l
Made in Smal Bath for balance & smoothness
Battle No. 0257
Limited edition Rum Caribbean 46% alc. 

TREBITSCH HOLDING SE.

TREBITSCH Czech Single Malt Whisky 40% 

Jedno sladová whisky zrající v dubových sudech nejméně 3 roky.
Díky unikátnímu výrobnímu postupu jsme stvořili charakter velice jemné a podmanivé chuti. Kromě základních chutí obilného zrna a nakouřeného sladu máte nyní možnost rozvíjet své chuťové fantazie do nekonečné šíře. Tělem chuťového vjemu jsou tóny travnaté louky provoněné vanilkou a karamelem. V druhém sledu nastupují silné ovocné tóny. Závěr patří příjemnému dozvuku hořké čokolády. Celkový dojem je plně smetanový s nutkáním chuťový zážitek znovu opakovat. Ale pokud tam cítíte něco jiného, vůbec nám to nevadí!

Double barrel aging Nicaragua Rum 40%
VÝRAZNÉ RUMOVÉ AROMA S TÓNY TROPICKÉHO OVOCE A KARAMELU
Základem je naše nenakuřovaná 40% original single malt whisky, kterou staříme v nových dubových sudech čtyři roky. Následně je uložena na dobu jednoho roku do 195litrových sudů z bílého severoamerického dubu, které ve svém počátku sloužily ke staření bourbonu. Následně putovaly do Nikaraguy, ke staření těžkých sladkých rumů. Pro dostaření jsme vybrali sudy od rumu zrajícího 25 let klasickým způsobem. Dostaření v těchto sudech dodává naší whisky dlouhé jemné tělo s výrazným rumovým aroma s tóny tropického ovoce a karamelu. Whisky je celkově zakončená vanilkovo-skořicovou hlavou doznívajicí v intenzívní vůni nové kůže. Barva: lesní med, nově vyčiněná kůže Vůně: příjemné rumové aroma s převládající vůní třtinového cukru a jemně kořeněnými tóny Chuť: hřejivý destilát s charakterem rumu snoubící se s velmi jemnou sladkostí čokoládových pralinek.
Láhev číslo : 133.

Hřebečská Medovina

Wood Aged

Když není lahev jako láhev

Sladký tak akorát. Výjimečný alkohol s nádechem portského vína a dubového dřeva.

Stařený speciál se obejde bez domedování, a díky tomu se chlubí výbornou pitelností.

Čistá kombinace vody, medu a vinných kvasinek uleželá na dřevě dubového sudu po portském víně potěší i vybíravé jazýčky.

S lehkostí a osobitostí bílého vína je vhodný pro speciální příležitosti a stejně dobře vám dokáže zpříjemnit i všední odpoledne.


10letý archiv

Plně vyzrálá Staročeská

Výběrový ročník jedné z nejúspěšnějších medovin jsme před 10 lety zavřeli do dubového sudu.

Dnes vám díky tomu nabízíme unikátní chuťový zážitek, ve kterém se byliny a koření snoubí ve specificky jemnou a plnou sladkou chuť.

​Tento speciál je vyhlášený jako prémiový tekutý zákusek a je velmi oblíbený u našich mužských zákazníků.

Grenache Noir

Výběrový alkohol prémiové chuti v limitované edici 600 lahví. 0.5 l 12% alkohol

Grenache Noir je skvělou volbou pro milovníky medovin, kteří hledají vysoce kvalitní produkt.

Medovina zrála 5 let v sudu po francouzské odrůdě Grenache Noir, tak aby se dosáhlo nejlepšího možného chuťového profilu. Vůně je jemná a bohatá, s tóny červeného vína.​