Jubilejní 30. Ještědský šachový turnaj -Memoriál Pavla Šimíčka.

22.03.2015

Jubilejní 30. Ještědský šachový turnaj -
Memoriál Pavla Šimíčka.

Ještědský turnaj a dvě výročí Jubilejní 30. ročník tradičního Ještědského šachového turnaje (prvních deset let své existence všeobecně známého pod jménem Memoriál Pavla Šimíčka), který pořádá ŠK TJ Lokomotiva Liberec, se letos konal v sobotu 22. května nově v prostorách šenku Vratislavického pivovaru Konrad a nově za významného sponzorského přispění akciové společnosti Diamonds International Corporation - D.I.C. a.s. 

Ta připravila mimořádně lákavou první cenu – psací pero s (jak jinak) diamantem v hodnotě téměř osm tisíc korun. Malá odbočka: ve stejnou sobotu proběhl v nedalekém Novém Městě pod Smrkem krajský přebor žáků v rapid šachu. A tak dost možná, že nejeden svazový činovník jedovatou slinu na zem uplivl a položil si otázku – kdepak asi ti z endéer udělali chybu, když stejně jako vloni nezabránili termínové kolizi? 

Inu, člověk míní a život mění: "Uspořádání turnaje bylo původně s předstihem naplánováno a zaneseno do krajského kalendáře šachových akcí na 15. květen, ale změna hrací místnosti spolu s vazbou na významného sponzora letošního ročníku si změnu termínu vynutila.", vysvětluje šéf pořadatelského týmu Jindřich Kovář a dodává: "Mrzí nás, že tím byli hráči rozmělněni ve dvě šachové akce, nicméně věříme, že Ještědský šachový turnaj svoji sportovní a společenskou úroveň neztratil. Sponzorská společnost, která letos nově vstoupila do šachového sportu, představila v rámci turnaje kolekci překrásných výrobků s diamanty. A navíc: těsně před zahájením soutěže proběhla další významná událost – oficiální gratulace paní Hertě Boškové, dlouholeté šachistce liberecké Lokomotivy. Herta Bošková oslavila začátkem května krásně zakulacené životní jubileum.". Konec odbočky a návrat na hlavní. Turnaj přilákal více než padesát šachistů všech věkových a výkonnostních kategorií. A cenový fond pro ty nejúspěšnější byl jistě zajímavý… Organizace rapid-turnaje v labyrintu místností a stolů pivovarského šenku zřejmě nebyla jednoduchá, nicméně… Vítězem letošního ročníku Ještědského šachového turnaje se stal favorit startovní listiny Zdeněk Maršálek (ŠK Zikuda Turnov) s osmi body. Druhým v pořadí byl Jiří Kadeřábek (TJ Jiskra Tanvald) s půlbodem méně. Bronzovým se stal Jaroslav Záhorbenský (Sokol Bakov n/Jiz) se 6,5 body. Nejúspěšnějšími hráči z klubu TJ Desko Liberec se stali Zdeněk Cakl 6,5 bodu, páté místo. Benedikt Polák 6 bodů, šesté místo. Zdeněk Krtouš ml. 5,5 bodu, čtrnácté místo.

Fotogalerie