Pozvi zvíře na oběd

01.01.2024

Příznivci královédvorského safari mohou dle libosti zvát své zvířecí oblíbence na sváteční oběd, brunch či večeři. Cena každé pozvánky kopíruje náklady na krmnou dávku pro jedince či skupinu za jeden den.

"Kuchyně našeho safari parku připomíná ty v luxusních restauracích. Také proto vydává stravenky pomyslný Grand Restaurant Afrika. Náročná zvířata vyžadují čerstvé krmení v nejvyšší kvalitě. V některých ohledech jsou naše nároky tak vysoké, že si krmivo pěstujeme či chováme sami. Tak zaručíme, že například krmné slepice nebo ryby jsou v doslova bio kvalitě," popisuje projekt ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Královédvorští výživáři přitom mlsným zvířecím jazýčkům servírují skutečně vybrané lahůdky. "Mlsní obyvatelé našich expozic si rádi pochutnávají třeba na mangu, fermentovaném listí, libovém hovězím mase nebo čerstvých šnecích," říká Přemysl Rabas. Samozřejmostí jsou i granátová jablka, kaki a další exotické ovoce, čerstvé ryby, ale také množství rozličného hmyzu od larev potemníků k sarančím.

V rámci projektu vyjde denní menu pro zvířecí labužníky na 100 až 450 korun.