Rumy & Tuzemáky.

30.05.2024

Caribbean Rum | 40% | 0,5 l

Rum z Dominikánské republiky. Zraje v sudech z bílého dubu po americkém bourbonu. Právě sudy tohoto typu předávají rumu intenzivní vanilkovou chuť a vůni, dále je v těle karamelový a medový. V našem skladu tento rum dozrává v sudech po Original Trebic whisky. Tím se do rumu dostává výraznější sladkost. Rum celkově vyniká především vanilkou s nádechy exotického ovoce, banánu a rozinek.

Caribbean Rum Dark | 40% | 0,5 l

Tmavý rum z Dominikánské republiky. Zraje v sudech z bílého dubu po americkém bourbonu. Právě sudy tohoto typu předávají rumu intenzivní vanilkovou chuť a vůni, dále je v těle karamelový a medový. V našem skladu tento rum dozrává v sudech po Original Trebic whisky. Tím se do rumu dostává výraznější sladkost. Rum celkově vyniká především vanilkou s nádechy exotického ovoce, banánu a rozinek.

  

Caribbean Rum | 46% | 0,5 l

Rum z Dominikánské republiky. Zraje v sudech z bílého dubu po americkém bourbonu. Právě sudy tohoto typu předávají rumu intenzivní vanilkovou chuť a vůni, dále je v těle karamelový a medový. V našem skladu tento rum dozrává v sudech po Original Trebic whisky. Tím se do rumu dostává výraznější sladkost. Rum celkově vyniká především vanilkou s nádechy exotického ovoce, banánu a rozinek. Díky vyšší koncentraci alkoholu nabízí tento rum větší požitek z jeho plné chuti.

  

Caribbean Rum Dark | 46% | 0,5 l

Tmavý rum z Dominikánské republiky. Zraje v sudech z bílého dubu po americkém bourbonu. Právě sudy tohoto typu předávají rumu intenzivní vanilkovou chuť a vůni, dále je v těle karamelový a medový. V našem skladu tento rum dozrává v sudech po Original Trebic whisky. Tím se do rumu dostává výraznější sladkost. Rum celkově vyniká především vanilkou s nádechy exotického ovoce, banánu a rozinek. Díky vyšší koncentraci alkoholu nabízí tento rum větší požitek z jeho plné chuti.

Thomas Dyntar distillery

Vítejte ve světě ušlechtilých destilátů . Ve světě ryze české značky whisky a dalších produktů, které mají říz a chytlavý příběh, který píši od roku 2013 a kde každým douškem přidáváte dílek skládačky. Díky vám jsme tím, čím jsme a ženete nás dopředu pro vás připravovat zážitky v podobě těch nejkvalitnějších lihovin.

S whisky, ale i s našimi ostatními destiláty, to myslíme opravdu vážně!

Whisky vyrábíme z moravských sladů a to podle tradičních dobových postupů z přirozeně kvasených rmutů a pečlivě destilována s důrazem kladeným na dosažení maximální jemnosti a hladkosti výsledného nového destilátu. Zároveň si ale ponechává svoje přirozené sladové tóny, které jsou pro naši whisky tak specifické. Whisky je stáčena a ručně plněna vždy z jednoho sudu. Na celý proces výroby dohlíží distillery master Tomáš Dyntar, který je garantem kvality.

Destilujeme kosher whisky a kosher gin, jako jedni z mála.

Jedinečná sladová whisky, destilovaná a stařená, podle souborů rituálních židovských předpisů produkovaná společností Thomas Dyntar distillery s.r.o. na Česko Moravské vrchovině ve městě Třebíč, které se může pyšnit i rozlehlým starobylým židovským městem, jako unikátní historickou památkou. Právě zde se nachází i malovýrobní podnik Thomas Dyntar distillery, který produkuje tyto vysoce kvalitní sladové whisky v rituální kosher kvalitě. Volně tak navazuje na původní židovskou palírenskou výrobu, která se na tomto místě v srdci židovského města v Třebíči odehrávala po staletí.

Tomáš Dyntar - zakladatel a distillery master Original Trebic whisky 


Liqvére TUZEMÁK 1l

Poctivý, ručně vyráběný tuzemák z jižních Čech, vyrobený z přírodních složek, bez chemických přísad a barviv. Při jeho výrobě byl použit extrakt vanilky z Jamajky a kvalitní obilný líh. Má jemnou, plnou chuť. Doporučujeme pít s fritz-kolou.

Šnapsérie Tuzemský 0,5L 37,5%

Šnapsérie Tuzemský 0,5L 37,5%

Řemeslný likér, který vznikl pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera v Blatné. Poctivý, ručně vyráběný tuzemák z jižních Čech, vyrobený z přírodních složek, bez chemických přísad a barviv.

Zámecká palírna Blatná

Kvalita a množství ovoce v jižních Čechách inspirovalo barona Hildprandta, aby v roku 1885 založil Zámeckou palírnu přímo naproti svému zámku v Blatné, na místě cukrovaru, který zde postavil v roce 1812. Když lihovar zakládal, jiste netušil, že na následujících více než sto let bude jeho rod vyhnán z Čech až do Etiopie. Osud jeho rodu se ubíral doslova podle kréda, které je vepsáno do rodového erbu. "Přes překážky ke slávě". V polovině minulého století přišla rodina Hildprandtů o všechen majetek a byla z Čech násilně vystěhována. Nějakou dobu žila v Etiopii, později v Německu a do Blatné se členové rodu Hildprandtů vrátili až na začátku devadesátých let. Dnes už opět Zámecká palírna dává slávu nejen tradičním likérům a fernetu ale i ovocným destilátům Baron Hildprandt. Výroba v palírně probíha pod pečlivým dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera, prezidenta Unie destilatérů.


Tuzemák River Dog 38%

Jak vznikl? Chtěli jsme udělat něco dobrého, zajímavého, voňavého, rumového...

Inspirování řekou Vltavou, nad jejímž meandrem naše destilérka stojí, stvořili jsme "říčního psa" na počest všem vltavským plavcům. Vzali jsme nejlepší velejemný líh, nejúchvatnější aromata karibských rumů, dlouho zkoušeli, chutnali a hlavně jsme hodně chtěli. Stařením v sudu po Jacku Danielsovi jsme dali nápoji končený, jasný směr. 12 měsíců v originálním importovaném sudu udělalo z našeho téměř alchymistického výtvoru krásný, jemný destilát, na který jsme hrdí. Je velmi svérázný, specifický a je náš. Na nic si nehraje, kategorii vlastně nemá, ale získal si opravdu velkou oblibu, své fanoušky. A co Vy? Chcete ho?

Tuzemák River Dog Sherry 38%

Jak vznikl? Chtěli jsme udělat něco dobrého, zajímavého, voňavého, rumového...

Inspirování řekou Vltavou, nad jejímž meandrem naše destilérka stojí, stvořili jsme "říčního psa" na počest všem vltavským plavcům. Vzali jsme nejlepší velejemný líh, nejúchvatnější aromata karibských rumů, dlouho zkoušeli, chutnali a hlavně jsme hodně chtěli. Stařením v sudu po naší Old Well whisky a následně 3 měsíce v sudu po Sherry Pedro Ximenez jsme dali nápoji končený, jasný směr. 12 měsíců v originálním sudu udělalo z našeho téměř alchymistického výtvoru krásný, jemný destilát, na který jsme hrdí. Je velmi svérázný, specifický a je náš. Na nic si nehraje, kategorii vlastně nemá, ale získal si opravdu velkou oblibu, své fanoušky. A co Vy? Chcete ho?


Destilérie SVACH - začátek tradice od roku 2015

Dokončením odvážného projektu destilérky SVACH stojíme na prahu nové éry. Spoluprací našeho pivovaru Glokner s destilérkou SVACH vzniká jedinečný produkt. 

Svach´s Old Well whisky

Jdeme cestou experimentů a různých edic staření whisky v sudech po rozličných vínech a destilátech. Díky nim má naše whisky nezaměnitelný jihočeský nádech.