Sekty z Moravy.

29.05.2024

Sekt 2021, Brut

Sekt vznikl tradiční metodou kvašeno v láhvi (Méthode Champenoise) a vznikl z hroznů odrůdy Chardonnay. Jedná se o Brut. Sekt má světle žlutozelenou barvu. Jemná ovocná vůně je doplněna s dlouhým a jemným perlením.

Rodinné vinařství Pastorek patří mezi menší vinařství. Nachází se v maleb- né jihomoravské obci Čejkovice, která patří k jedné z nejvýznamnějších a nejkrásnějších vinařských obcí s unikátním terroir. Dlouholetá tradice pěstování vinné révy a výroby vína, která se datuje k roku 1930 je v našem vinařství předávána napříč generacemi. Jsme již čtvrtou generací vinařů v naší rodině.

Cílem našeho vinařství je produkovat jedinečné vína vysoké kvality, která jsou dána výjimečným charakterem zdejších viničních tratí. Chceme, aby se v našich vínech projevil náš rukopis, mládí a rodinný přístup s úctou k tradičním hodnotám a zejména přírodě. Vinařství a vinice chceme předat dalším generacím, a proto se o to náležitě staráme.

Saint Croix Sekt Brut Classique

Kupáž pro přípravu tohoto sektu byla umě sestavena z Chardonnay, Rulandského šedého a Rulandského modrého. Sekt je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominuje tón zralého letního jablka s hlubokým nazrálým projevem poukazujícím na 24 měsíční ležení na jemných kalech. Šťavnatá a osvěžující chuť vyráží tóny sušeného zahradního ovoce s dlouhotrvající minerálností. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům. 

Saint Croix Sekt Demi Classique

Kupáž pro přípravu tohoto sektu byla umě sestavena z Chardonnay, Rulandského šedého a Rulandského modrého. Sekt je barvy bílého zlata s nádechem cibulové slupky. Ve vůni dominují sladké tóny přezrálého ovoce, které doprovodí aroma vinného želé. Chuť je harmonicky lahodná, sladce osvěžující, příjemná a dlouhá. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům 

Saint Croix Sekt Rosé Classique

Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Rulandské modré se vyznačuje meruňkovou barvou s odstínem koroptvího oka. Vůni dominují jahody se šlehačkou a karamelovým přelivem. V chuti zaujme hravá sladkost s výrazem malinového želé v závěru. Sekt doporučujeme pro slavnostní příležitosti, na začátek slavnostního menu a k předkrmům. 

Své hodnoty neseme v srdcích po staletí a jsou vetknuty do našich symbolů. Kříž znamená pokoru, věrnost a oběť. Právě tak přistupujeme k přírodě – s pokorou, touhou porozumět a ochotou tvrdě pracovat bok po boku na společném cíli.

Štít chrání to, co je vzácné a křehké. Pečujeme o půdu, aby byla plná života, který předá všemu, co z ní vyrůstá. Jen zdravé hrozny plné slunce a minerálů z hloubi země mohou stvořit skutečně ušlechtilý nápoj. Musíme být proto silní a houževnatí. Země nám vrátí jen to, co do ní vložíme.

Svatý grál chtěli po věky objevit snílci a dobrodruzi, aby jim přinesl nesmrtelnost. Říká se, že ho strážili právě Templáři. V našich sklepích můžete skutečně tento vzácný artefakt objevit. Ztělesňuje ho totiž naše tradice. Hluboké kořeny a moudrost předávaná po věky. Pomáhají nám vzdorovat času a tvořit ta nejlepší vína plná inspirace a potěšení.

Vína, kterým hrdě a současně s pokorou věříme. Vychutnejte si s námi poznání.

Historie

Svět žil ve dvanáctém a třináctém století křížovými výpravami. Z tohoto zápasu se vynořil tajemný řád templářských rytířů. Byli to řeholníci a bojovníci v jednom. Měli tvrdou disciplínu, bohatý duchovní život a jejich moc a sláva rychle rostly. Jejich řád původně vznikl proto, aby chránil poutníky cestující do Svaté země. První písemná zmínka o jejich působení v Čejkovicích pochází z roku 1248. Vybudovali zde tvrz a v českých zemích dosud nevídaně rozsáhlé vinné sklepy.

Začala s nimi nová epocha pěstování vinné révy v oblasti. Bohatství a vliv templářů však nedávaly spát evropským panovníkům. Počátkem čtrnáctého století řád nemilosrdně rozdrtil francouzský král Filip IV. Sličný. Majetky v Čejkovicích připadly pánům z Lipé, pak je měl v držení rod Vítkovců, jezuité a Habsburkové.

V roce 1936 vzniklo první vinařské družstvo, které sdružilo desítky vlastníků zdejších vinic. Pokračovatelem je od roku 1992 firma Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo. Společnost stále působí v historických sklepech, kde má uloženo více než 350 000 litrů vín v dubových a barikových sudech a rozsáhlý archív lahvově zralých vín. Další kapacitu 6 000 000 litrů má v průmyslových budovách v obci Čejkovice.